Diyarbakır’da marketlere indirim beklenirken zam geldi!

featured

Diyarbakır’da marketlere indirim beklenirken zam geldi.. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında zincir marketlerden ‘büyük bir indirim kampanyası’ müjdesi olarak açıklanan indirimlerin üzerinden kısa bir süre geçmeden ürünlere yüzde 14 zam yapıldı. Gelen zamlardan sonra vatandaşlar, “akıl alır gibi değil bu fiyatlar” sözleriyle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Ekim tarihinde, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında marketlerden ‘büyük bir indirim kampanyası’ adı altında yüzde 50 indirim beklentisini dile getirmiş gözler Tarım Kredi Kooperatif Marketlerine çevrilmişti. Fakat yüzde 50 yerine sadece kuruşlar rakamlarla indirim olmuş ve halk buna tepki göstermişti. Yaklaşık bir ay sonra ise Tarım Kredi Kooperatif Marketleri yüzde 14 zam yaparak herkesi şaşırttı.

Akıl alır gibi değil bu fiyatlar

Fiyatlardın yüksek olmasından şikâyetçi olan Kemal Demir, “100.Yıla özel indirim yapacaklarını söylediler ama görüyoruz ki etiket fiyatlarını indirim için değil zam için değiştirdiler. Fasulye, buğday ve una zam gelmiş temel gıdaların zammı bizi oldukça zorluyor. 15 TL’ye satılırken indirim çağrısıyla birlikte fiyatı 14.50 TL’ye düşen makarna, bugün yeniden 15 TL olmuş durumda akıl alır gibi değil bu fiyatlar” dedi.

İndirim bekliyorduk maşallah zam yaptılar

İndirim beklerken zamla uyandıklarını belirten Ebru Tatlı, “Tarım Kredi Kooperatifi sözde diğer market zincirlerinden daha ucuz ama ucuzu bir kenara bırakın neredeyse diğer alışveriş merkezlerini geçmiş halde. Yüzde 50 indirim bekliyorduk maşallah zam yaptılar. Artık dayanacak gücümüz gerçek anlamda kalmadı” sözlerini kullandı.

Kaynak Özgür Haber

Diyarbakır’da marketlere indirim beklenirken zam geldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!