Diyarbakır’da Öğrenciler İçin Abonman Kart Uygulaması

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kentte okuyan öğrencilerin ekonomisine katkıda amacıyla için geliştirdiği abonman kart sistemiyle öğrenciler otobüslere 120 liraya 120 binişten faydalanacak.. İşte detaylar.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Diyarbakır‘da yaşayan her gün toplu taşıma kullanan öğrencilere destek olmak amacıyla harekete geçti. Aylık abonman kart sistemini hayata geçiren DBB Ulaşım Daire Başkanlığı, öğrencileri 120 liradan 120 binişten faydalandıracak. Diyarbakır Belediye otobüsleri‘nin kent merkezinde hizmet veren araçlarında geçerli olmak üzere öğrenciler diyarkart bayilerinde abonman yüklemesini artık 120 liradan gerçekleştirecek.

Öğrenciler yükledikleri 120 lira ile 1 ay geçerli olmak üzere 120 biniş hakkından faydalanabilecek. Diyarbakır Özel halk otobüsleri ve kırsal hatlara binişin sağlanabilmesi için öğrencilerin ayrıca bakiye yüklemesi gerekecek. Uygulamadan Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu sistemine kayıtlı öğrenciler faydalanacak. Öğrenciler, ellerindeki mevcut kartlar ile yükleme noktalarından abonman sisteme geçiş yapabilecek. (DBB Basın Birimi)

Diyarbakır’da Öğrenciler İçin Abonman Kart Uygulaması
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!