Diyarbakır’da Öğretmene Şiddet Protesto Edildi

Diyarbakır’da Öğretmene Şiddet Protesto Edildi
3 Mayıs 2023 15:51 | Son Güncellenme: 3 Mayıs 2023 16:03

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Rıdvan Süer Ortaokulu Müdür Yardımcısı’nın geçtiğimiz günlerde bir veli tarafından darp olayına maruz kalması, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Diyarbakır şubeleri üyeleri tarafından protesto edildi.

Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi, Rıdvan Süer Ortaokulu Müdür Yardımcısı’nın bir öğrenci velisi tarafından darp edilmesi üzerine düzenlediği eylemle tepki gösterdi.

Okul bahçesinde yapılan açıklamada bulunan Eğitim Sen üyesi Semra Birtane Özdemir, öğretmenlere yönelik şiddette, öğretmenlik mesleğinin itibarını zedeleyen uygulama ve açıklamalarla her fırsatta şiddet, nefret ve ötekileştirme dilini kullanan siyasetçi ve ciddi bir etkisi ve sorumluluğu olduğunu ifade etti. Yaşamın her alanında karşı karşıya kalan şiddetin okulları çepeçevre kuşattığını belirten ve eğitimcileri şiddetin hedefi haline getirdiğini belirten Özdemir, gelir adaletsizliği, ekonomik kriz, yaşama, yoksullaşma, barınma, güven aşınması, kültürel yozlaşma, gelecek kaygısı, yabancılaşma, yazılı ve görsel medyada yer alan şiddet içerikli programlardaki artışın şiddetin toplumsal yaşamda olduğu gibi okullarda da yeniden üretilmesine neden olduğunu söyledi.

ETİKETLER: ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.