Diyarbakır’da Öğretmene Şiddet Protesto Edildi

featured

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Rıdvan Süer Ortaokulu Müdür Yardımcısı’nın geçtiğimiz günlerde bir veli tarafından darp olayına maruz kalması, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Diyarbakır şubeleri üyeleri tarafından protesto edildi.

Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi, Rıdvan Süer Ortaokulu Müdür Yardımcısı’nın bir öğrenci velisi tarafından darp edilmesi üzerine düzenlediği eylemle tepki gösterdi.

Okul bahçesinde yapılan açıklamada bulunan Eğitim Sen üyesi Semra Birtane Özdemir, öğretmenlere yönelik şiddette, öğretmenlik mesleğinin itibarını zedeleyen uygulama ve açıklamalarla her fırsatta şiddet, nefret ve ötekileştirme dilini kullanan siyasetçi ve ciddi bir etkisi ve sorumluluğu olduğunu ifade etti. Yaşamın her alanında karşı karşıya kalan şiddetin okulları çepeçevre kuşattığını belirten ve eğitimcileri şiddetin hedefi haline getirdiğini belirten Özdemir, gelir adaletsizliği, ekonomik kriz, yaşama, yoksullaşma, barınma, güven aşınması, kültürel yozlaşma, gelecek kaygısı, yabancılaşma, yazılı ve görsel medyada yer alan şiddet içerikli programlardaki artışın şiddetin toplumsal yaşamda olduğu gibi okullarda da yeniden üretilmesine neden olduğunu söyledi.

Diyarbakır’da Öğretmene Şiddet Protesto Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!