Diyarbakır’da Okullar Ne Zaman Açılacak?

featured
İşte Diyarbakır'da okulların açılış tarihi..

Deprem sonrası Diyarbakır‘da okulların ne zaman açılıp açılmayacağı kentteki vatandaşlar için merak konusu oldu. Yaşanan büyük depremler sonrasında 10 ilimizde eğitim öğrenime ara verilmişti. Peki Diyarbakır’da okullar ne zaman açılacak? Detaylar haberimizde. 

Diyarbakır'da Okullar Ne Zaman Açılacak?
İşte Diyarbakır’da okulların açılış tarihi..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş’taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olan depremlerden en fazla etkilenen iller arasında olan Adana‘da eğitim ve öğretimin 13 Mart tarihine kadar ertelendiğini açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem sonrası 10 kentte 1 Mart tarihine kadar eğitim öğrenime ara verilmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, “Kilis, Adana, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart tarihinden itibaren eğitim başlıyor. Osmaniye ve Gaziantep’de eğitim öğretime verilen arayı 13 Mart tarihine kadar uzattık. Malatya, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’da eğitim öğretime verilen arayı  27 Mart tarihine kadar uzattık.” dedi.

DİYARBAKIR’DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

İşte Diyarbakır’da okulların açılış tarihi..

Dİyarbakır, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da ara verilen eğitimin daha önceden de açıklandığı gibi 1 Mart’ta başlayacağını ifade eden Bakan Özer, sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim yolu ile 10 ilimizi normalleştirmek adına MEB olarak vatandaşımıza desteklerimiz devam edecek. il milli eğitim müdürlerimiz, 10 ilimizi valilerimiz,  bakanlarımızla kapsamlı değerlendirmeye tabii tuttuk.”

İL İL EĞİTİM TAKVİMİ

İşte Diyarbakır’da okulların açılış tarihi..

Birinci kategoride Kilis, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır yer alıyor. Bu illerimizde 1 mart’ta eğitime başlıyoruz.

İkinci kategoride Osmaniye ve Gaziantep var. Bu illerde eğitim öğrenime verilen arayı 13 Mart tarihine kadar uzatıyoruz.

Üçüncü kategoride Malatya, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş illeri yer alıyor. Bu illerimizde 1 Mart tarihine kadar yaptığımız ertelemeyi 27 Mart tarihine kadar uzatıyoruz. ifadelerini kullandı.

DİYARBAKIR MEB DUYURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır’da Okullar Ne Zaman Açılacak?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!