Diyarbakır’da Ramazan Ayının İlk Teravih Namazı Kılındı

featured

Diyarbakır’da, Ramazan ayının gelmesiyle ilk teravih namazı kılındı. Ramazan ayının gelmesi ile beraber Diyarbakır’da vatandaşlar, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker ile birlikte tarihi Ulu Camii’nde teravih namazı kıldı

Teravih namazını kılmak isteyen kadın, genç, erkek, yaşlı ve çocuklar camilere akın etti. Ramazan ayına yaşanan felaketten dolayı buruk girdiğini söyleyen Mehmet Buldu, meydana gelen afetlerden ibret alınması gerektiğini ifade etti.

Geçen Ramazan ayında beraber namaz kılıyorduk, şimdi hiçbiri aramızda yok

‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremde 8 yakınını kaybettiğini ve bu Ramazan ayını buruk geçireceğini dile getiren Buldu, “Ramazan ayını tüm Müslümanların beklediği gibi biz de bekliyorduk. Rabbim Ramazan ayını tüm İslam alemine hayırlı eylesin. İnşallah Ramazan ayı insanları gafletten uyandırır. Maalesef bizler de ailemizi depremde kaybettik.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşların da mekanı cennet olsun. Rabbim nice Ramazanlara bizi sevdiklerimizle ulaştırsın. Yaşadığımız afetlerden ibret almamız gerekiyor. Geçen Ramazan ayı ile bu Ramazan ayı arasında kimimizin sevdiği yok. Benim ailemden mesela 8 kişi hayatını kaybetti. Geçen Ramazan ayında beraber namaz kılıyorduk, şimdi hiçbiri yok. Bir gece beraberdik sabah hiçbiri kalmadı. Bunun için insanların tövbe etmesi gerekiyor. Rabbim bize Ramazan ayının bereketi gibi günlere bizi ulaştırsın” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da Ramazan Ayının İlk Teravih Namazı Kılındı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!