Diyarbakır’da Sel Meydana Geldi! Yollar Kapandı..

Yoğun yağış ile beraber sele dönen Diyarbakır‘da kentin birçok ana yolu trafiğe kapandı. Diyarbakır’da de sabah saatlerinden beri süren yoğun yağış sele döndü. Kent merkezindeki en önemli ulaşım noktalarından olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yer aldığı kavşaktaki alt geçit su ile doldu.. Alt geçidin kapanmasıyla beraber yol trafiğe kapandı. Kent genelinde yağış sonrasında trafikte ciddi tıkanmalar yaşanıyor.

DİYARBAKIR’DA YOLLAR SELE DÖNDÜ!

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dere yataklarına yakın oturan vatandaşlarımız ile bodrum ve zemin kat mesken ve işletmeleri çok dikkatli olmaya davet ediyoruz. Mecbur kalınmadıkça alt geçitlerin kullanılmaması önemle vurgulandı. Yoğun yağışlar ve altyapıdaki sorunlar nedeniyle çadır alanlarının birçoğunda çadırları su bastı.. Çadır altları için, ACİL !palet ihtiyacı vardır. Elinde olan veya tedarik edebilen duyarlı vatandaşlarımız bize ulaşabilirsiniz” açıklamalarına yer verildi.

Diyarbakır’ın merkezinde Caddeler ve sokaklar kısa zamanda yağmur suyuyla dolarken, vatandaşlardan bazıları tedbir alıp şemsiye ile dışarı çıktı, kimi vatandaşlar ise saçakların altına sığınmak zorunda kaldı. Kentte öğlen saatlerinden sonra başlayan sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan trafikteki sürücüler ise ilerlemekte oldukça güçlük çekti.

Diyarbakır’da Sel Meydana Geldi! Yollar Kapandı..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!