Diyarbakır’da şikayetler üzerine zincir marketlere ani baskın

featured

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren zincir ve büyük çaplı marketlere yönelik genel denetimleri sıklaştırdı. Etiket fiyatının yanı sıra son kullanma tarihi geçmiş ürünlerle ilgili kontroller de yapılarak ihmali bulunan işletmeler hakkında yasal işlem yapıldı.

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son günlerde artan şikayetler üzerine ilçede denetimlerini artırdı. Hatboyu Caddesi’nde bulunan zincir ve büyük çaplı marketlere yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar sonucu fiyat ve etiket kontrolü ile gıda denetimleri gerçekleştirildi. İş yerlerine giren ekipler kasaları ve reyonları sıkı denetimden geçirdi. İhmal tespit edilen alanlarla ilgili olarak tutanak tutan ekipler yasal işlem başlattı. İş yeri yöneticileri ve çalışanları uyarılarak kurallara uymaları yönünde bilgilendirme yapıldı. Son kullanma tarihinin geçtiği tespit edilen ürünlere el koyan ekipler,temizlik ve hijyen başta olmak üzere bir çok konuda da uyarılarda bulundu.

HÜSEYİN BEYOĞLU: DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimler hakkında bilgi veren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, aynı çalışmaların ilçenin genelinde yapılacağını açıkladı. Vatandaşlardan gelecek tüm talep ve şikayetlerin değerlendirildiğini ifade eden Beyoğlu,”Marketlerde fiyat ve etiket kontrolü yapıyoruz. Aynı zamanda kullanma tarihi geçmiş olan ürünlerle ilgili denetimler gerçekleştiriyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın haklarını korumak. Gelen her türlü şikayetin gereğini yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Ekiplerimiz, ilçemiz genelinde sıkı bir şekilde sahada olmayı sürdürecek.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da şikayetler üzerine zincir marketlere ani baskın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!