Diyarbakır’da simit fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı

featured

Son zamlardan sonra Diyarbakır’da simit fiyatına yüzde 100 zam yapıldı. Vatandaşlar artık açlığını bastırmak için öğünlerini ertelemek zorunda kalıyor..

Tüm sektörleri etkileyen KDV ve ÖTV artışıyla beraberartan akaryakıt fiyatları, temel ihtiyaç maddelerine de yansımış durumda.
Gıda sektöründe ard arda gelen zamların yaşanmasın dar gelirli vatandaşları olumsuz yönde etkiliyor. Yemek sektöründe devam eden fiyat artışları vatandaşların yeme alışkanlıklarında da değişikliğe neden oluyor. Gün boyu dışarıda vakit geçirmek zorunda kalan vatandaşlar sokak lezzetlerine yöneliyor. Bunların başında ise simit geliyor. Diyarbakırlı vatandaşlar lüks haline gelen simidin fiyatlarından şikayetçi olduklarını belirtti. Haber devam ediyor 👇

SİMİT 10 LİRA OLDU

Dar gelirli vatandaşlar ve öğrenciler için lüks olduğunu ve simidi alamadıklarını söyleyen Muhammed Kaya (18) ‘’En sevdiğim sokak lezzeti olmasına rağmen artık simit bile alamıyorum. Genellikle dar gelirli vatandaşların ve öğrencilerin tükettiği bir sokak lezzeti ama son zamlardan sonra simit bile lüks artık. Ekmek 12 TL olmuş, simit ise 10 bu nasıl iştir anlamadım?’’ ifadelerini kullandı.

SİMİT BİLE ALAMIYORUZ

İnsanların açlığını bastırmak için gün içinde tükettiğini ama artık simit alamadığını vurgulayan, İbrahim Aslan (25) ise, ‘’Eskiden öğrenci kebabı olarak nitelendirdiğimiz simit son zamlardan sonra memur kebabı oldu. Açlığımızı bastırdığımız bizi eve atsın diye yediğimiz simidi artık alamaz hale geldik. Sokak lezzetleri gün geçtikçe hitap ettiği kesim değişiyor.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak Yenigün Haber

Diyarbakır’da simit fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!