Diyarbakır’da Su Borcu Olan Vatandaşlara Fırsat Hatırlatması

Diyarbakır’da Su Borcu Olan Vatandaşlara Fırsat Hatırlatması
11 Mayıs 2023 14:34

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ), 31 Aralık 2022 öncesi su faturası, gecikme faizi ve cezaları birikmiş olan abonelerin borçlarını yapılandırmaları için müracaatları almayı sürdürüyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 09.03.2023 tarihli Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanunu, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşların bu düzenlemeden yararlanabilmesi için çalışma yapıyor.

Bu haber kapsamında, 31 Aralık 2022 öncesinde su faturası borcu bulunup gecikme faizi ve cezaları biriken ve bu yeni sunulacak fırsattan yararlanmak isteyen abonelerin, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar DİSKİ’ye başvuru yapmaları gerekiyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, hedeflerinin tüm borçlu vatandaşları, borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak olduğunu ifade etti.

Tutşi, daha sonra şunları aktardı:

‘‘Kurum olarak hedefimiz, tüm borçlu vatandaşları borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak. Başvuruda bulunan abonelerimizin gecikme faizlerini ve cezalarını tamamen siliyoruz, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. 20 Mart 2023 tarihi itibariyle müracaatlarımız başladı. Su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu önemli imkândan yararlanmaya davet ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

48 TAKSİTLE ÖDEME İMKANI VERİLECEK

Vatandaşların yapılandırma ile alakalı detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktalarından, Alo 153 ve DİSKİ internet sitesi üzerinden ulaşılabileceğini aktaran Tutşi, sonrasında şöyle konuştu:

‘‘Vatandaşlarımızın peşin veya 48 aya varan taksit imkânlarıyla, istedikleri biçimde ödemelerini yapmasını sağlıyoruz. Geçtiğimiz yapılandırmadan yararlanamayan, yararlanmaya başlasa dahi ödemelerini yapamayan abonelerimizin bu imkândan faydalanacağını düşünüyoruz.” dedi.

BÜYÜK YATIRIMLAR İÇİN FIRSAT

Tutşi sonrasında şunları dile getirdi:

“Vatandaşlarımız kadar DİSKİ içinde bu önemli yapılandırmayı büyük bir fırsat olarak görüyoruz. DİSKİ olarak Diyarbakır için büyük yatırımlar yapmaya başladık. Geçmiş borç defterlerini kapatıp artık bu önemli yatırımlara yoğunlaşmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.