Diyarbakır’da Yapılan Köprü İle 3 İlçenin Yolu 60 km Kısaldı

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı köprü ile Kulp, Silvan ve Batman’ın Sason ilçesi arasındaki yol 60 kilometre kısaldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve ilçelerde birçok noktada kaliteli, güvenli ve konforlu ulaşım sağlayabilmek adına projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Kulp ilçesi Tuzla ve Aygün mahalleleri arasında bir bağlantı yolu inşa etme çalışmalarını bitirdi.

Çalışmalar dâhilinde 70 metre uzunluğunda olan 10 metre genişliğinde ve 6 buçuk metre yüksekliğinde 7 ayaklı köprü yapımı sağlandı. Köprünün sağlam ve uzun ömürlü olması amacıyla 80 santimlik 98 fore kazık çakıldı.

Hizmete açılan Aygün-Tuzla köprüsü, Silvan, Kulp ve Batman’ın Sason ilçesinin bağlantısını sağlamış oldu.. Köprü, ilçeler haricinde Kulp ilçesinde 10 mahallenin yolunu birbirine bağladı.

Yöre halkı olarak çok memnunuz

Aygün Mahalle Muhtarı Mehmet Ahmetoğlu, 1969 yılında yapılan asma köprünün işlevsizleşmesinden sonra yıllarca bağlantıyı 60 kilometre yol kat ederek yapabildiklerini söyledi.

Muhtar Ahmetoğlu, şöyle konuştu:

Aygün mahallesi sakinleri olarak Tuzla tarafına geçmek için 60 kilometre mesafe kat ederek zorla geçebiliyorduk. Köprü, sadece köyler arası bir bağlantı değil, Batman, Silvan ve Kulp üçgeninde çok önemli bir noktada yapıldı. Yöre halkı olarak çok memnunuz, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” açıklamasını yaptı.

(DBB)

Diyarbakır’da Yapılan Köprü İle 3 İlçenin Yolu 60 km Kısaldı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!