Diyarbakır’da yapılan zam vatandaşları memnun etmedi

featured

Diyarbakır’da toplu ulaşıma yapılan zam ile minibüs ücretleri 10 lira olurken, belediye otobüslerinde de fiyat 5 liradan 7.50 liraya yükseltildi. Yapılan toplu ulaşım zamlarını değerlendiren vatandaşlar zam miktarının çok olduğunu belirtirken, minibüs şoförleri ise zammın yetersiz olduğunu belirtti.

Toplu taşıma araçlarının ardından birçok ürüne de zam geleceği için tedirgin olduklarını söyleyen kent sakinlerinden Necmiye Yılmaz, “Eskiden toplu ulaşım araçlarına iki, üç yılda bir zam gelirdi. Şimdi yılda iki kere geliyor. Keşke sadece toplu ulaşım araçlarına zam gelse fakat her şeye zam geliyor. Toplu ulaşım araçlarından sonra ekmeğe de zam gelecek. Artık her gün her şeye zam gelir oldu. Ben köyde yaşıyorum. Orada geçinmek burada geçinmekten daha rahat. Kendimize yetiyoruz köyde. Allah şehirde yaşayanların yardımcısı olsun. dedi.

Yapılan zammın yetersiz olduğunu aktaran minibüs şoförü İbrahim Han ise, giderlerinin fazla olduğunu söyledi. Han, “Minibüslerin giderleri çok fazla. Mazot her geçen gün artıyor. Arabanın bir arızası durumunda binlerce lira masrafımız oluyor. Yaz ayındayız klima açmamız gerek. Bu da ayrı bir sıkıntı ve yük eğer bu şekilde bir zam yapılmasaydı şoförler olarak iflasın eşiğine gelecektik.

Durakta minibüs beklerken zammı öğrendiğini belirten Zeynel Erdoğan ise şunları söyledi:
“Zamdan haberim yoktu sizin aracılığınızla öğrendim. Henüz Asgari ücret artışı yeni yapılmışken bu zam furyası bizleri zor durumda bırakıyor. Keşke asgari ücrete zam yapılmasaydı da fiyatlar bu şekilde kalsaydı. Kaşıkla verip kepçe ile alıyorlar bu şekilde nasıl hayatımızı idame ettireceğiz? Şu an en makul fiyat 7.50 lira ama minibüsçüleri de düşünmek gerek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yenigün Haber

Diyarbakır’da yapılan zam vatandaşları memnun etmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!