Diyarbakır’da Yeni Yapılan Köprü 16 Mahalleyi Birleştirdi

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin merkez Sur ilçesinde Sarılar Mahallesinde yaptığı köprü ile 16 mahallenin yolu birleşti. 

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından, Sarılar mahallesinde, Dicle nehri üzerinde yaklaşık olarak 108 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olan köprünün yapım çalışmalarını bitti.

Köprü, Bismil, Sur, Çınar ilçelerini birbirine bağlayan aks konumunda olan ve en önemlisi tır, kamyon gibi büyük araçların geçebilmesi için önemli bir güzergâh konumunda yer alıyor.

Bölge için büyük bir hizmettir

Sarılar Mahallesi’nin muhtarı Mehmet Nur Sarı, 25 yıldır kendi imkanları ile yaptıkları köprüyü kullandıklarını söyledi.

Acil bir hastaları olduğunda bile yol uzunluğundan dolayı hastaneye ulaştırmada geciktiklerini ifade eden Sarı, şu sözleri kullandı:

“3 ilçeyi ve 16 mahalleyi birbirine bağlayan büyük bir hizmettir. Diyarbakır’a gitmek için 30 kilometre gidiş 30 kilometre geliş yolumuz uzuyordu. Nehirde sular yükselince eski köprüyü kullanırken çok sıkıntı çekiyorduk ama şimdi hiç kimse sıkıntı çekmiyor. Vatandaşlar çok mutlu oldu. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.”

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Mahalle sakinlerinden Celal Sarı’nın açıklaması:

“Eski köprü çok sıkıntılıydı, sular yükseldiği zaman geçiş yapamıyorduk. Şu anda yapılan köprü vatandaş için, bütün bölge için büyük bir hizmettir.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da Yeni Yapılan Köprü 16 Mahalleyi Birleştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!