Diyarbakır’da yeni yapılan yol yağmur sonrası bozuldu

featured

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’nce, Silvan-Diyarbakır karayolunun 27’nci kilometresinin beş kilometrelik bölümünde geçtiğimiz ay yapılan çalışmalar yağmurun ardından başlayan bozulmalar tepkiye neden oldu.

Silvan-Diyarbakır Karayolunun 27. Kilometresinde yaklaşık olarak bir ay önce Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafında yapılan yol bakım çalışmalarında asfalt yerine mucur serimi yapıldı. Trafik kazalarına davetiye çıkaran çalışmalar gelen tepkiler ardından yeniden başlatılırken, serimi yapılan mucurlar temizlenerek bu kez ince asfalt yapıldı.

Kalitesiz ince asfaltın kullanıldığı yol çalışması gerçekleşen yoğun yağışların ardından bozuldu ve çukurlar oluşmaya başladı.

KALİTESİZ MALZEMELER KULLANILDI

Yaşananlara tepkisini gösteren Silvan Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Ateş, yolun yağışlara daha fazla dayanamayarak kısa zamanda bozulduğunu söyleyerek, şunları ifade etti:

“Geçtiğiniz aylarda müteahhit firma tarafında Bağdere ile Sulubağ köy mevkiine kadar olan bölgede yol yapım çalışmaları adı altında asfalt yerine mucur serimi yapılmıştı. Yapılan haberlerin ardından mucurlar temizlenerek yenide ince bir asfalt çalışması yapıldı. Ancak ince asfalt çalışmaları da yağmura dayanamadı. Uluslararası bir yol olan Silvan-Diyarbakır Karayolunda böyle kalitesiz bir çalışma yapmanın bir cezayı yaptırımı olmalı. Müteahhit firmanın uluslararası yola asfalt yerine mucur sermesini yapmıştı. Gelen tepkiler üzerine Karayolları ekipleri Yama çalışmalarının ardından şiddetli yağmur yağışının ardından yol yağışlara dayanmadı ve yine bozuldu” diye tepki gösterdi.

Gelen tepkiler üzerine karayolları ekipleri tarafında bakım onarım adı altında ince bir asfalt çalınması yapıldı. Yağışlarının ardında yolda tekrar çukurlar oluşmaya başladı. Bu çukurlar kazalara davetiye çıkarıyor. Lütfen bu yola acil çözüm bulunsun” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Yenigün Haber

Diyarbakır’da yeni yapılan yol yağmur sonrası bozuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!