Diyarbakır’da “Yer Gök Su” Etwinning Projesi

featured

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesin Said Paşa İlkokulunda görev yapan sınıf öğretmeni Sinem Uzun Korkmaz’ın yürüttüğü ‘Yer Gök Su’ etwinning projesiyle öğrenciler suyun hayatımızda her alanda yer aldığı,ekosistemdeki faktörü, tükenebilir bir kaynak olduğu konusunda bilinçlendiriliyor. Ayrıca sağlıklı yaşam, temizlikte suyun önemi ve bilinçli kullanımı konusunda multidisipliner yaklaşımla kalıcı izli davranış değişikliği hedefleniyor.

Kurucuları Kayseri’den sınıf öğretmenleri Mehmet Tarman İlkokulu Kadriye Koçak, Çiftlik Şehit Üsteğmen Nevzat Altuntaş İlkokulu Sibel İmren ile proje ortakları Gaziantep’ten sınıf öğretmenleri Tahsin Yentur İlkokulu Tuba Sökmen, Şenel Sabri Turan İlkokulu Ahmet Çakır, Gazi Ersönmez, Orhan Taş, Fehmi Kasapoğlu İlkokulu Mithat Erdem, Meryem Gökmen, Şehit Hasan Aslan İlkokulu Gamze Sarı’nın görev aldığı 10 ulusal ortağı ve 62 üye öğrencisi bulunan projede bir çok etkinlik ve web 2.0 araçları kullanılarak su tasarrufuyla ilgili bilgiler verildi.

Projede slogan ve logo çalışmalarından, jigsawplanet ile puzzle çalışmalarına, orman haftası akroştiş yazımından, word art kelime bulutu yapımı gibi etkinlikler yapıldı. Proje bilinçli su kullanımıyla ilgili farkındalık oluştururken öğrencilerde hem eğlenip hem de öğreniyor.

HABER GALERİSİ

Diyarbakır’da “Yer Gök Su” Etwinning Projesi
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!