Diyarbakır’da Yıkım Tamamlandı, Yollar Halen Trafiğe Açılmadı

featured

Diyarbakır’da 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde bir bloğu yıkılan bir bloğu ağır hasar alan Serin 2 Apartmanı’nın ağır hasarlı bloğu dört ay geçmesine rağmen halen yıkılmadı. Tesisler Kavşağı’ndaki cadde dört aydır trafiğe açılmıyor.. ⇓

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yıkım yaşayan Diyarbakır’da Tesisler Kavşağı’ndaki iki bloklu Serin 2 Apartmanı’nın bir bloğu yıkıldı, diğer bloğu ağır hasar aldı. Fakat aradan dört ay geçmesine rağmen ağır hasarlı blok halen yıkılmadı.

Tesisler Kavşağı ile Ahmet Bilgin Bulvarı arasındaki yol, Serin 2 Apartmanı’nın ağır hasarlı bloğu tehlike arz ettiği için dört aydır trafiğe açılmadı. Cadde üzerinde dükkanı bulunan esnaf, yolun bir an önce trafiğe açılmasını talep ediyor. Esnaflar, “Cadde trafiğe kapalı olduğu için müşteri gelemiyor, dört aydır iflas noktasına geldik” dedi.

AĞIR HASARLI BİNALARIN YIKIMI BİTTİ

Diyarbakır’da 6 Şubat depreminde 7 bina çöktü, 409 kişi hayatını kaybetti. Depremden sonra yapılan hasar tespit çalışmalarında bin 287 binada ise ağır hasar tespiti yapılmıştı. Aradan dört ay geçmesine rağmen ağır hasarlı binaların yıkımı tamamlanmadı.

Diyarbakır’da Yıkım Tamamlandı, Yollar Halen Trafiğe Açılmadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!