Diyarbakır’da YKS Öncesi Cami ve Türbelerde Yoğunluk

featured

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi adaylar, velileri ile birlikte Hz. Süleyman Camii ve sahabe türbelerine akın etti. Öğrenciler, Yasin-i Şerif okuyarak sınavlarının iyi geçmesi için dua etti. Haber devam ediyor 👇

Milyonlarca öğrencinin hafta sonu ter dökeceği YKS öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayan adaylar, geri sayıma başladı. Öğrencilerin zorlu bir maratonla hazırlandığı YKS, bu hafta sonu yapılacak. Belirli bir planlamayla tüm yıl boyunca derslerini çalışan öğrenciler, sınava sayılı saatler kala aileleri ile birlikte Sur ilçesinde bulunan Hz. Süleyman Camii ve sahabe türbelerine akın etti. Öğrenciler, Yasin-i Şerif okuyarak sınavlarının iyi geçmesi için dua etti. Sınava girecek adaylardan Barış Toprak, yıl boyunca çalıştığını ifade ederek, “Hayırlısıyla inşallah bir yer kazanacağız. Cumartesi ve Pazar günü Temel Yeterlilik Testleri ve Alan Yeterlilik Testleri sınavlarına gireceğiz. Sınav öncesi duamızı etmeye geldik” dedi.

Üniversite adayı Hüseyin Salık, ise sınav öncesi Hazreti Süleyman’a gelmeyi düşündüklerini söyleyerek, “Yarın TYT sınavı var. Herkese başarılar diliyorum. Dua etmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da YKS Öncesi Cami ve Türbelerde Yoğunluk

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!