Diyarbakır’da Yüzlerce Medrese Talebesine İftar Yemeği

featured

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı ve Yüksel Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yüksel, her yıl geleneksel olarak Diyarbakır’da yapılan iftar buluşmalarını bu yıl da Seyfülmülük İlim Medresesi’nde medrese talebeleriyle gerçekleştirdi.

Oda Başkanı Mehmet Yüksel, Kadir Gecesi dolayısıyla her yıl geleneksel olarak yapılan iftar buluşmasını bu yıl da gerçekleştirdi. Bağıvar beldesinde bulunan Seyfülmülük İlim Medresesi’nde gerçekleştirilen geleneksel iftar programına çok sayıda vatandaş katıldı.

Her yıl geleneksel olarak Kadir Gecesi’nde Seyfülmülük İlim Medresesi’nde iftar yemeği düzenlediklerini söyleyen Mehmet Yüksel, “Bu akşam Seyfülmülük İlim Medresesi’nde mübarek Kadir Gecemizin hürmetine iftarımızı hep beraber açtık. Bu mübarek ayın bin aydan daha hayırlı olan rahmet ve mağfiret gecesinin, birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine, yaşadığımız depremin yaralarını hızlıca sarmamıza vesile olacağı inancındayım. Kadir Gecemizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin Diyarbakırlı hemşehrilerim başta olmak üzere, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, deprem felaketinin açtığı yaralarımızı sarmamıza vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da Yüzlerce Medrese Talebesine İftar Yemeği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!