Diyarbakır’daki Depremzedeler Konteynerlere Yerleştiriliyor

featured

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerde Diyarbakır’da evleri hasar gören vatandaşlar konteynerlere yerleştiriliyor. Şu ana kadar 50’yi aşkın aile konteynerlere yerleşti.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremlerden sonra çalışmalar sürüyor. Bu çerçevede depremlerden etkilenen illerden olan Diyarbakır’da evleri yıkılan ya da ağır hasar gören 621 aile için AFAD koordinatörlüğünde merkez Kayapınar ilçesinde yaklaşık olarak 55 bin metrekare alanda kurulumu biten konteyner kente ailelerin yerleştirilmesine bugün başladı.


Şimdiye kadar 50’yi aşkın ailenin yerleştirildiği geçici konteynerlerde 1 oda ve 1 salon, lavabo, mutfak, banyo, buzdolabı ve yatak eşyaları yer alıyor. Konteyner kentte diğer yandan çocukların oyun oynayarak ve vakit geçirebilmesi için oyun parkı da yapıldı. Sağlığın ihmal edilmemesi adına kentte poliklinik kurulurken, çocukların eğitimi için ise ana sınıfı da yapıldı.

Geçici barınma desteği alan vatandaşlardan Valide Alas, eşi ile birlikte konteynere yerleşeceğini söyledi. Konteynerlerin güzel yapıldığını ifade eden Alas, “Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde ikamet ediyorum. Evim Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar gördü. Konteyner kente gelip kaydımı yaptım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Kayapınar kaymakamımıza böyle bir imkan sundukları için çok teşekkür ederim. Bugün eşyalarımızı konteynerlere yerleştireceğiz. Görevliler aracılığıyla kaydımı yapmadan önce konteynerleri gezme fırsatım oldu. Gerçekten konteynerler çok güzel. İnşallah eşimle birlikte kalacağız” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’daki Depremzedeler Konteynerlere Yerleştiriliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!