Diyarbakır’daki Esnafların Deprem Destek Kredisi Kesildi

featured

Depremde hasar gören illerden olan Diyarbakır’da esnaflara verilecek olan 250 bin TL’lik ek deprem kredisinin kesildiği öğrenildi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilen 11 kentten biri olan Diyarbakır’da, esnafın kullanabileceği 500 bin TL’ye ek olarak verilecek 250 bin TL’lik kredinin dün itibariyle kesildiği öğrenildi. Konuyla alakalı sosyal medyada bir video paylaşan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Esnaf Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği deprem sonrasında esnafın kullanabileceği 500 bin TL krediye ek olarak 250 bin TL deprem destek kredisi paketi açıklamıştı. Bu paket 1 yıl ertelemeliydi. Ayrıca 11 ili kapsıyordu. Ancak ne olduysa dün itibariyle yani 1 Haziran itibariyle, Diyarbakır’ın da içinde bulunduğu birkaç ilde bu destek kredisi kaldırıldı” dedi.

Seçimden hemen sonra bu destek kredisinin kaldırılmasının amacını soran Tanrıkulu, şöyle devam etti: “Nedir? Seçim odaklı mıydı? Diyarbakır depremden zarar gören illerden biri, evet az zarar gördü ama esnafımız mağdur, diğer illerde de mağdur. Deprem Destek’in ayrıntılı bir biçimde 11 ili kapsayan afet bölgesinde uygulanması lazım. Bu ayrımın bir an önce ortadan kaldırılması lazım. Buradan hükümete sesleniyorum; Diyarbakır esnafını bu şekilde mağdur etmeyin.” açıklamasını yaptı. (MA)

Diyarbakır’daki Esnafların Deprem Destek Kredisi Kesildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!