Diyarbakır’daki mağdur aile halen yardım bekliyor!

featured

Diyarbakır’da 4 çocuklu aile bütçelerine uygun kiralık ev bulmadıkları için yaklaşık 2 aydır merkez Kayapınar İlçesi’ndeki Diclekent Camii parkında yaşıyor.

En küçüğü bir buçuk yaşında olan 4 çocuğu ve eşi ile birlikte parkta yaşayan Hediye Oynar, “Ev sahibi bize ‘deprem nedeniyle ev hasarlı evden çıkın’ dedi. Meğer kirayı artırmak için bizi çıkarmış ama bunu bilmiyorduk. Daha sonra bir ev kiraladık 6 ay sonra oradan da attılar. Şimdi buradayız” dedi. Son dönemlerde ev kiralarındaki yüksek artış bir aileyi parkta yaşamaya mecbur etti. Ev sahibinin kirayı artırmak için ‘ev hasarlı’ bahanesiyle evinden çıkardığı Oynar ailesi, bütçesine uygun bir ev bulamadığı için parkta yatıp kalkmaya başladı.

‘Bizi evden attılar’

En küçüğü bir buçuk yaşında olan 4 çocuğu ve eşi ile birlikte parkta yaşayan Hediye Oynar yaşananları şöyle anlattı:

“Ev sahibi bize ‘deprem nedeniyle ev hasarlı evden çıkın’ dedi. Meğer kirayı artırmak için bizi çıkarmış biz bunu bilmiyorduk. Daha sonra bir ev kiraladık 6 ay sonra oradan da atıldık. Şimdi buradayız. 35 gündür parkta yaşıyoruz. Eşyalarımızı geçici olarak bir bodruma yerleştirmiştik. Şimdi sahibi eşyalarınızı buradan çıkarın dedi. Bugün eşyalarımızı oradan çıkardık. Perişan haldeyiz. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Aç susuz kaldık mecburen eşyaların çoğunu satmak zorunda kaldık, bir çoğu kırıldı.” dedi.

‘Valilik ev bulun altı aylık kiranızı biz ödeyeceğiz dediler’

Valiliğe başvurduklarını belirten Hediye Oynar, “Valilik bir ev bulun altı aylık kiranızı biz ödeyeceğiz dediler. Ama 6 ay sonra ne yapacağız peki? Eşimin kolu ve bacağı sakat. Çok mağduruz” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır’daki mağdur aile halen yardım bekliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!