Diyarbakır’daki mağdur aile halen yardım bekliyor!

Diyarbakır’daki mağdur aile halen yardım bekliyor!
28 Ekim 2023 15:53 | Son Güncellenme: 28 Ekim 2023 16:00

Diyarbakır’da 4 çocuklu aile bütçelerine uygun kiralık ev bulmadıkları için yaklaşık 2 aydır merkez Kayapınar İlçesi’ndeki Diclekent Camii parkında yaşıyor.

En küçüğü bir buçuk yaşında olan 4 çocuğu ve eşi ile birlikte parkta yaşayan Hediye Oynar, “Ev sahibi bize ‘deprem nedeniyle ev hasarlı evden çıkın’ dedi. Meğer kirayı artırmak için bizi çıkarmış ama bunu bilmiyorduk. Daha sonra bir ev kiraladık 6 ay sonra oradan da attılar. Şimdi buradayız” dedi. Son dönemlerde ev kiralarındaki yüksek artış bir aileyi parkta yaşamaya mecbur etti. Ev sahibinin kirayı artırmak için ‘ev hasarlı’ bahanesiyle evinden çıkardığı Oynar ailesi, bütçesine uygun bir ev bulamadığı için parkta yatıp kalkmaya başladı.

‘Bizi evden attılar’

En küçüğü bir buçuk yaşında olan 4 çocuğu ve eşi ile birlikte parkta yaşayan Hediye Oynar yaşananları şöyle anlattı:

“Ev sahibi bize ‘deprem nedeniyle ev hasarlı evden çıkın’ dedi. Meğer kirayı artırmak için bizi çıkarmış biz bunu bilmiyorduk. Daha sonra bir ev kiraladık 6 ay sonra oradan da atıldık. Şimdi buradayız. 35 gündür parkta yaşıyoruz. Eşyalarımızı geçici olarak bir bodruma yerleştirmiştik. Şimdi sahibi eşyalarınızı buradan çıkarın dedi. Bugün eşyalarımızı oradan çıkardık. Perişan haldeyiz. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Aç susuz kaldık mecburen eşyaların çoğunu satmak zorunda kaldık, bir çoğu kırıldı.” dedi.

‘Valilik ev bulun altı aylık kiranızı biz ödeyeceğiz dediler’

Valiliğe başvurduklarını belirten Hediye Oynar, “Valilik bir ev bulun altı aylık kiranızı biz ödeyeceğiz dediler. Ama 6 ay sonra ne yapacağız peki? Eşimin kolu ve bacağı sakat. Çok mağduruz” açıklamasını yaptı.

ETİKETLER: , ,
Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.