Diyarbakır’daki Projede 10 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak!

featured

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesine bağlı Oğlaklı Mahallesi, Karacadağ bölgesinde yapımı süren proje Diyarbakır’da 10 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Bin dönümlük atıl arazinin ihale sonucunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 560 milyon liraya alınmasının ardından Diyarbakır İmalatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Çubuk, 10 bin kişiye ekmek kapısı olacak ve içerisinde spor tesisleri, hastane, idari binalar, oteller, cami ve 950 tane ticari iş yerinin yapılacağı projenin yapım çalışmalarını hızlandırdı. Yol çalışmaları, elektriklerin çekilmesi ve içerisindeki taşların geri dönüşümle mıcır haline getirilmesi ile hızlı bir şekilde projeyi inşa edeceklerini belirten Çubuk, Diyarbakır’daki işsizlik sorununu bitirmek adına yeni projelerle de bölgeye istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

Bu büyük projenin yapım çalışmalarına başladıklarını söyleyen Çubuk, “Karacadağ bölgesinde yaklaşık bin dönüm arazi üzerinde dev yatırım projemiz şu anda devam ediyor. Biz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan ihale yoluyla dev projemizin arsasını aldık. Şu anda yollarımızı açıyoruz. Elektriklerimiz çekildi ve arazide ciddi anlamda taşlar var. Onların ayıklanma işlemleri devam ediyor. Oradaki ayıkladığımız taşları geri dönüşüm olarak mıcır yapacağız. Altyapı projemiz Ankara’da onaylandı. Son zamanlarda sel baskınları var. Onun için ciddi şekilde kuyular kazdırıyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde inşallah oraya tesisimizi, sanayimizi ve iş yerlerimizi kuracağız” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’daki Projede 10 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!