Diyarbakır’daki Yeni Çağrı Merkezinde 1020 Kişiye İstidham!

featured

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır‘da açılacak olan yeni çağrı merkezine ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu. Kaya: “Bir Fransız firmasının yatırımıyla 1020 gencimizin çalışacağı çağrı merkezini Metal Sanayicileri Sitesi‘nde hayata geçireceğiz” müjdesini verdi. İşte detaylar..

Mehmet Kaya, bir otelde gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, kentimizin geçen yılki gerçekleşen ihracat rakamlarının tam istedikleri gibi olmasa da yüzde 27’lik artışla iyi sayılabilecek düzeyde gerçekleştiğini söyledi.

Ayrıca Kaya, kentin sanayi altyapısının güçlendirilmesi konusundaki çalışmalarını hızlandıracaklarını aktardı.

“Bizim en önemli hedefimiz özellikle Diyarbakır organize sanayi bölgesi‘ndeki istihdam sayısını kent nüfusunun yüzde 5’ine bir an önce getirmek, temel hedefimiz yüzde 10’dur. Bu oran yüzde 10’a getirilirse kalıcı istihdamla ilgili kent çok önemli bir süreci atlatmış olur” diyen Mehmet Kaya, bu rakamları yakalandıktan sonra Türkiye‘nin farklı bölgelerine yapılan mevsimlik göçün de önüne geçilebileceğini söyledi..

Bu yıl, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi‘nin ilavesini sona erip 80’e yakın firmaya yer tahsis edeceklerini, Karacadağ OSB’nin altyapı ihalesi sonrası kentte arsa dağıtımının yapılacağını söyleyen Kaya, aynı şekilde bu yıl işlemleri biten ve ÇED raporu için çalışmaların sürdüğü Silvan OSB‘de arsa dağıtımına başlayacakları bilgisini aktardı..

Kentte odalarının da katkılarıyla 4 çağrı merkezinin açıldığını aktaran Kaya, ayrıca şunları söyledi:

“Şimdi beşincisini de önümüzdeki ay içerisinde açacağız, Bir Fransız firmasının yatırımıyla 1020 gencimizin çalışacağı çağrı merkezini Metal Sanayicileri Sitesi‘nde hayata geçiriyoruz.” dedi..

Diyarbakır’daki Yeni Çağrı Merkezinde 1020 Kişiye İstidham!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!