Diyarbakır’daki yeni projede birçok kişiye istihdam sağlanacak!

featured

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Diyarbakır’ın Silvan ilçesi sınırlarında hayata geçirilen Silvan Barajı ile alakalı yeni bir proje hakkında sosyal medya hesabından açıklamala yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Babakaya İletim Tüneli ve devamında hayata geçirilecek olan yeni projelerin, Silvan Barajı’ndaki can suyunu Diyarbakır’ın 2 milyon 350 bin dekarlık verimli toprakları ile buluşturacağını ifade ederek “Bolluk, bereket getirsin. Ülkemize ve Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünü etiketleyerek Silvan Barajı’na dair bir paylaşım yaptı.

Babakaya İletim Tüneli ve devamında hayata geçirilecek projelerin, Silvan Barajı’ndaki can suyunu Diyarbakır’ın 2 milyon 350 bin dekarlık verimli toprakları ile buluşturacağını bildiren Yumaklı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Diyarbakır’da Silvan Barajı’ndan, tarım arazilerine su temini sağlayacak olan 3 milyar 150 milyon lira sözleşme bedelli Babakaya İletim Tüneli projemizde, imzalar atıldı. Silvan Barajı Babakaya İletim Tüneli projemizi başlatıyoruz. Bolluk, bereket getirsin. Ülkemize ve Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun.” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır’daki yeni projede birçok kişiye istihdam sağlanacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!