Diyarbakır’daki yeni projede birçok kişiye istihdam sağlanacak!

Diyarbakır’daki yeni projede birçok kişiye istihdam sağlanacak!
13 Ekim 2023 21:48

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Diyarbakır’ın Silvan ilçesi sınırlarında hayata geçirilen Silvan Barajı ile alakalı yeni bir proje hakkında sosyal medya hesabından açıklamala yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Babakaya İletim Tüneli ve devamında hayata geçirilecek olan yeni projelerin, Silvan Barajı’ndaki can suyunu Diyarbakır’ın 2 milyon 350 bin dekarlık verimli toprakları ile buluşturacağını ifade ederek “Bolluk, bereket getirsin. Ülkemize ve Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünü etiketleyerek Silvan Barajı’na dair bir paylaşım yaptı.

Babakaya İletim Tüneli ve devamında hayata geçirilecek projelerin, Silvan Barajı’ndaki can suyunu Diyarbakır’ın 2 milyon 350 bin dekarlık verimli toprakları ile buluşturacağını bildiren Yumaklı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Diyarbakır’da Silvan Barajı’ndan, tarım arazilerine su temini sağlayacak olan 3 milyar 150 milyon lira sözleşme bedelli Babakaya İletim Tüneli projemizde, imzalar atıldı. Silvan Barajı Babakaya İletim Tüneli projemizi başlatıyoruz. Bolluk, bereket getirsin. Ülkemize ve Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun.” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.