Diyarbakır’ın 50 Bin Nüfuslu İlçesinde Sadece 2 ATM Var!

featured

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde Çermik Belediyesi’nin hemen yanındaki Ziraat Bankası ATM’sinde ki yoğunluk günden güne artarken halk ilçede sadece iki ATM olmasından şikayetçi.

Yaklaşık 50 bin nüfusa sahip Çermik ilçesinde ATM krizi. Çermik Belediyesi yanında bulunan Ziraat Bankası ATM’lerinde kuyruk bazen 5 metreye kadar çıkıyor. Vatandaşlar ilçede sadece iki Ziraat ATM’sinin olduğunu bu durumunda kendilerini mağdur ettiğini ifade ettiler.

KOCA İLÇEDE SADECE 2 ATM VAR!

İlçede çarşı diye bilinen yerde bulunan Ziraat ATM’lerinde işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar işlem süresinin bazen 30 dakikada gerçekleştiğini aktardı.

Özellikle yaz aylarında güneşin altında dakikalarca bekleyen halk Ziraat Bankası ATM’lerinin sayısının bir an önce artırılması ve farklı yerlerde ATM kurulmasını talep ediyor. ATM’nin yalnızca çarşıda bulunmasının işlerini zorlaştırdığını da söyleyen vatandaşlar 2 dakikalık işlem için yarım saat yol yürüdüklerini ifade ettiler. Diyarbakır’ın Çermik’ten daha küçük ilçelerinde bile ATM sayısının daha fazla olduğunu belirten vatandaşların yetkililerden tek isteği ise ATM sayılarının artırılması yönünde

KAYNAK: YENİGÜN HABER

Diyarbakır’ın 50 Bin Nüfuslu İlçesinde Sadece 2 ATM Var!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!