Diyarbakır’ın En İşlek Mahallesindeki Seçmen Sayısı Azaldı

featured

Bir dönem Diyarbakır’ın en gözde mahallesi olarak gösterilen ve kentin en işlek yerlerinden birisi olan Kooperatifler Mahallesi’nde seçmen sayısı azaldı. Mahalle muhtarı Abdulkadir Aydınlar 2018 yılında 24 bin olan seçmen sayısının 2023’te 22 bine gerilediğini açıkladı.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Kooperatifler Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Aydınlar seçmen kağıtlarının mahalle muhtarlığına ulaştığını söyleyerek, seçmelerin kağıtlarını almalarını için çağrıda bulundu. Mahallede seçmen sayısının azaldığını söyleyen Aydınlar “2018 seçimlerinde mahalle de 24 bin seçmen vardı 2023’te ise bu sayı 22 bine düştü. Şimdiye kadar mahallede 12 bin kişi seçmen kâğıdını aldı. Seçim gününe kadar vatandaşlar kâğıtlarını buradan alabilirler.” ifade etti.

Mahallede bulunan ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli ilk depremlerde yıkılan 25 kişinin yaşamanı yitirdiği Sözel Apartmanı’ndan sağ kurtulan vatandaşların da seçmen kağıtlarını aldıklarını aktaran Aydınlar ayrıca ağır hasarlı apartmanlardan taşınan ve başka mahallelere taşınan mahallelinin de muhtarlığa gelerek seçmen kağıtlarını aldıklarını mahallede yaklaşık 4 apartmanın depremden sonra boşaltıldığını belirtti.

KAYNAK: YENİGÜN HABER

Diyarbakır’ın En İşlek Mahallesindeki Seçmen Sayısı Azaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!