Diyarbakır’ın iki ilçesine yeni hastane yapılacak!

Diyarbakır’ın iki ilçesine yeni hastane yapılacak!
10 Temmuz 2023 18:00 | Son Güncellenme: 10 Temmuz 2023 18:24

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde 60, Hani ilçesinde ise 35 yatalı devlet hastanesi yapılacağını açıkladı.

Diyarbakır’ın Dicle ve Hani ilçelerinde devlet hastanesinin yapımına başlanacak. İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, 3 Ağustos’ta 60 yataklı Dicle Devlet Hastanesi’nin, 4 Ağustos’ta ise 60 yataklı Hani Devlet Hastanesi’nin ihaleye çıkacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak hastanelerde; ⇓

YAPILACAK HASTANELERİN DETAYLARI

Dicle Devlet Hastanesi’nde 60 Yatak Sayısı, 30 Poliklinik, 10 Yoğum Bakım Yatağı ve 3 Ameliyathane, Hani Devlet Hastanesi’nde ise 35 Yatak Sayısı, 17 Poliklinik, 4 Doğum Odası ve 2 tane Ameliyathane olacağı belirtildi. Haber devam ediyor ⇓

Pamukçu, ihalenin Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağını söyledi.

Dr Hakan Pamukçu, sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklama yaptı. Pamukçu, “Milletvekillerimiz Mehmet Sait Yaz, Galip Ensarioğlu, Suna Kepoğlu’nun talep ve takibi sonucunda 35 Yataklı Hani Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesi 04.08.2023 tarihinde, 60 Yataklı Dicle Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesi 03.08.2023 tarihinde gerçekleşecektir..” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.