Diyarbakırlı Karen Dünyanın En Parlak 100 Öğrencisinden Biri

featured

Diyarbakır’da özel bir kolejde eğitim gören 18 yaşındaki Gül Karen Aça, dünyanın en prestijli üniversitelerinden olan Stanford ve Harvard’ın da aralarında olduğu 8 üniversiteden tam burslu kabul aldı.

Dünyanın en parlak 100 öğrencisinden birisi olarak gösterilen Gül Karen Aça, arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği online toplantıda Harvard Üniversitesi’nden kabul aldığını haber alınca sevinç çığlıkları atıp, büyük mutluluk yaşadı.

Diyarbakır’da doğup, büyüyen ve lise eğitimine özel bir kolejde devam eden 12’nci sınıf öğrencisi Gül Karen Aça, iki sene önce Oxford ve Harvard’ın ortak inisiyatifi ‘Rise for the World’ tarafından dünyanın en parlak 100 öğrencisinden biri seçildi. Yaşam boyu eğitim bursu kazanmayı hak eden Karen, dünyanın en prestijli üniversitelerinin de dikkatini çekti. Üniversite eğitimi için kısa süre önce başvuru yapan Karen, merakla beklediği kabul duyurularının açıklanmasıyla önce şaşkınlık daha sonra da büyük gurur yaşadı.

AYNI ANDA SEKİZ ÜNİVERSİTEDEN KABUL ALDI


Annesi Müzik, babası ise Matematik öğretmeni olan başarılı öğrenci Karen, her yıl yüz binlerce adayın öğrenci olmak için başvurduğu Harvard ve Stanford başta olmak üzere Northwestern, John Hopkins, Berkeley, Georgia Institute of Techonolgy, Toronto, California Santa Cruz üniversitelerinden tam burslu kabul aldı.

ONLİNE TOPLANTIDA SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI YAŞADI

Diyarbakır’dan yeni bir başarı hikayesine imza atan başarılı Karen, Harvard Üniversitesi sonuçlarının açıklanmasını online olarak yaptığı toplantıda arkadaşlarıyla beraber bekledi ve kabul aldığını öğrenince ‘Harvard’a girdim’ diye bağırarak sevinç çığlıkları attı, büyük mutluluk yaşadı. Türkiye’nin 65 ilinde 153 kampüsü olan Bahçeşehir Kolejinin farklı kampüslerinde lise eğitimi gören, aralarında Gül Karen Aça’nın da bulunduğu 122 öğrenci, bu yıl başta Amerika olmak üzere dünyanın önde gelen 362 üniversitesinden kabul görerek çok büyük bir başarıya imza attı.

Diyarbakırlı Karen Dünyanın En Parlak 100 Öğrencisinden Biri
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!