Diyarbakırlı kombi ustasından vatandaşlara uyarı!

featured

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte evinde kombi bakımı yaptırmak isteyen vatandaşlara uzmanından “Bakım yapılmadığı takdirde kötü sonuçlarla karşılaşılabilir” uyarısı geldi.

2005 yılından beri Diyarbakır’da ısıtma teknolojisi ve tesisat alanında hizmet veren Sabri Arıcı adlı kombi ustası, vatandaşların yılda en az bir kez kombi bakımını yaptırması gerektiğini ifade etti.

Kombi bakımı sırasında seçecekleri ustanın güvenilir biri olması ve yetki belgesinin olması gerektiğini söyleyen Arıcı, “Malumunuz kış ayı yaklaşıyor. Vatandaşlarımız kışın soğukları başlamadan kombi bakımlarını yaptırması yerinde olur. Kombi bakımlarının yılda en az bir kez yaptırılması gerekiyor. Kombi bakımının yapıldığı esnasında eve çağırılacak ustanın işinin ehli olması, yetki belgesinin ve vergi levhasının olması gerekiyor” dedi..

Sezonluk dolandırıcılara dikkat edelim!

Yurttaşların kombi bakımını yaptırmak isterken seçeceği ustanın işinin ehli olması yönünde uyarılarda bulunan Arıcı, “Vatandaşlarımız kombi bakımı yaptıracağı zaman dolandırıcı olan ustalara dikkat etmesi lazım. Genelde sezonluk olarak bu işi bir gelir kapısı yapan ve tek amacı tüketicinin cebindeki parayı almak olan arkadaşlar için söylüyorum. Böyle işi bilmeyen ustalar bizim ilimizde de maalesef mevcut. Vatandaşlarımızı, genleşme tankının havası bitiktir ona azot gazı basmamız gerekiyor özel bir gazdır deyip ve bakımın içinde yapılması gereken bu işin dışındaymış gibi gösterip tüketiciden 2-3 bin lira ücret fazladan talep edebiliyorlar. Tüketicilerimizin çağıracakları ustayı tanıyıp öyle çağırmalarını söylüyorum” açıklamasını yaptı.

KAYNAK: ÖZGÜR HABER

Diyarbakırlı kombi ustasından vatandaşlara uyarı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!