Diyarbakırlı Muhammed Yakut’a Bir Erişim Engeli Daha

Diyarbakırlı Muhammed Yakut’a Bir Erişim Engeli Daha
24 Nisan 2023 02:05 | Son Güncellenme: 24 Nisan 2023 02:15

Son günlerde yayınladığı videolarla siyaset ve iş dünyasından isimler hakkında açıklamalar yapan Muhammed Yakut’un sosyal medya hesaplarına erişim engeli geldi.

‘Deliler Delisi’ adlı YouTube kanalında çeşitli iddialarda bulunan Diyarbakırlı Muhammed Yakut’un yüklediği 6 video ile bazı tweetlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve eski bakan Berat Albayrak’ın talebi üzerine erişim engeli getirildiği iddia edildi.

Engel kararını Free Web Turkey sosyal medya hesabından açıkladı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “İktidara yakın isimler hakkında iddialarda bulunan Muhammed Yakut’un “Delilerin Delisi” isimli YouTube kanalı, kanaldaki altı video ve bazı tweet’ler Berat Albayrak’ın talebi üzerine İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 19 Nisan tarihli kararıyla erişime engellendi.” denildi..

MUHAMMED YAKUT KİMDİR?

Eski Diyarbakırspor başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğeni olan ve akaryakıt sektöründe iş yapan Yakut, 90-92 yılları arasında BOTAŞ’ta çalıştı.

Aceka Holding kurucularından Abdullah Bilgingüllüoğlu’nun da yeğeni olan Muhammed Yakut, Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmıştı.

Yakut, ilk olarak 2012’de Denizatı Petrokimya şirketinin sahibi Ali Şafak Akmil’i kaçırtarak 400 bin TL’sini aldığı suçlamasıyla gözaltına alınmasıyla gündeme gelmişti.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.