Diyarbakırlı Sezgin Ataç Dünya şampiyonu oldu

featured

Çin’in Chengu şehrinde yapılan Dünya Üniversiteler Şampiyonası erkekler yarı maratonunda Diyarbakırlı başarılı sporcu Sezgin Ataç, 1:04.36’lık derecesiyle dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Çin‘in ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Üniversiteler Şampiyonası’nda Diyarbakırlıların rüzgarı esmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakırlı milli sporcu, atlet Meryem Bekmez, 20 kilometre yürüyüş branşında Dünya Şampiyonu olup altın madalya kazanmıştı. Dün ise Diyarbakır Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi olan sporcu Sezgin Ataç, Dünya Üniversite Oyunları erkekler yarı maratonunda 1:04.36’lık derecesiyle dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı..

“TEBRİKLER GENÇLER”

Yarışmada iyi düzeyde başarı gösteren Diyarbakırlı sporcuları yurt içinde ve yurt dışında binlerce isim tebrik ederken, Dicle Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakoç da takdir mesajını iletti. Resmi sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Karakoç, “Tebrikler gençler. Çin‘de devam eden 31. Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi öğrencisi sporcumuz Meryem Bekmez, “Atletizm 20 Kilometre Yürüyüş Branşı”nda; Sezgin Ataç ise “Erkekler Yarı Maratonu”nda altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu oldu. Dünya Şampiyonu olarak ülkemize altın madalya kazandıran öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz.” dedi.

Diyarbakırlı Sezgin Ataç Dünya şampiyonu oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!