Diyarbakırlılar artık beyaz ette yiyemeyecek!

featured

Beyaz ete gelen zamlar vatandaşı etkilediği gibi, iş yeri kirası ödeyen esnafı da kötü biçimde etkiliyor. Diyarbakır esnafı, satışlarda meydana gelen düşüşlerden şikayet ediyor. Geçen yıla oranla, fiyatların iki kat arttığını ifade eden esnaflardan sektör esnafları, ekonomini bir an önce düzelmesini ifade etti.

Türkiye’de yaşanan zam furyası, bütün sektörü etkilediği gibi beyaz et sektörünü de etkiledi. Neredeyse kırmızı etle yarışacak duruma gelen beyaz et fiyatındaki artış, vatandaşı zorladığı kadar esnafı da zorluyor. Diyarbakır‘da tavuk eti satışı yapan esnaflardan Hasan Atlı, önceden beş kilo beyaz et alabilen vatandaşın, zamlardan sonra iki üç kilo alabildiğini ifade ederek, satışlarda meydana gelen düşüşün esnafı da büyük sıkıntıya soktuğunu belirtti.

‘İnşallah bir an önce bu durum düzelir’

Geçen seneye oranla, fiyatların iki kat arttığını ifade eden esnaflardan Hasan Atlı, iş yerleri içinde bunun sıkıntı olduğunu dile getirerek, ekonomini bir an önce düzelmesini temenni etti.

Atlı, “Fiyatlar zaman geçtikçe 15 günde bir zamlanıyor, yükselen fiyatların önüne geçilemiyor. Tabi ki bunun birçok nedeni var, bu sebeple de vatandaşın alım gücü ister istemez düşmeye başladı. 5 kilo tavuk eti alan adam şimdi 2-3 kilo alabiliyor. Tavuk gıda sektöründe olan bir besin, vatandaşın tüketmesi gerekiyor ancak zamlar cep yakıyor. İster istemez alım gücü de düşüyor. Geçen seneye oranla fiyatlarda iki kat artış meydana geldi. Bu iş yerlerimiz için de sıkıntı oluyor. Kira ödeyen esnaf iş yeri kirası ödeyemez hale geliyor. Satışlarda düşüş yaşandığı için esnafta ister istemez etkileniyor. İnşallah ekonomi bir an önce düzelir, bütün millet olarak refaha kavuşuruz” ifadelerini kullandı.

Diyarbakırlılar artık beyaz ette yiyemeyecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!