Diyarbakırspor’un efsane futbolcusuna anlamlı veda

featured

Kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Diyarbakırspor’un efsane ‘Tilki Vehbi’ lakabıyla tanınan eski futbolcularından 70 yaşındaki Vehbi Günay son yolculuğuna uğurlandı.

Mezarına son olarak 24 Haziran’da Diyarbakırspor’un 55. yılı kutlamaları nedeniyle geldiği Diyarbakır’da Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’nce özel olarak hazırlanan ve efsane başkan Dr. Abdurrahman Yakut tarafından kendisine takdim edilen forma bırakıldı.

“DİYARBAKIRSPOR’LU OLARAK YAŞADI VE ÖYLE VEFAT ETTİ…”

Vehbi Günay’ın oğlu Kemal Devrim Günay,”Babam Diyarbakırspor’lu olarak yaşadı ve öyle vefat etti. Ondan bize miras kalan bu sevgi hiç bir zaman bitmeyecek .” diye konuştu.

1973 yılında transfer olduğu Diyarbakırspor’dan 1982 yılında ayrılan, kulübün ilk 3.Lig ve ilk 2.Lig şampiyonluklarının mimarları arasına giren, aynı zamanda Süper Lig’de de başarıdan başarıya koşan efsane futbolcu Vehbi Günay’ın vefatının yankıları devam ediyor.

KABRİNE DİYARBAKIRSPOR FORMASI BIRAKILDI.

Memleketi Giresun’un Görele İlçesi’nde toprağa verilen Günay’ın kabrine bu hayatta en çok sevdiği ve tarihi başarılar yaşadığı Diyarbakırspor forması bırakıldı.

Diyarbakırspor’un efsane futbolcusuna anlamlı veda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!