DOKU’NUN AİLESİ SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞECEK

featured

Kayıp üniversite öğrencisi Diyarbakırlı Gülistan Doku’nun soruşturma dosyasında herhangi bir gelişmemesi üzerine Doku ailesi, Ankara’ya giderek Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerle görüşecek

DİYARBAKIR ONLİNE– Tunceli’de 5 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Diyarbakırlı Gülistan Doku’yu Uzunçayır Baraj Gölü’nün Sarı Saltuk Viyadüğü Köprüsü çevresinde aramalarını sürdürüyor. Bir ay süren çalışmalarda Doku’nun izine rastlanmazken, arama çalışmaları ısrarla baraj gölü çevresinde sürdürülüyor. Arama çalışmalarında yer alan dalgıçlar ise, aksine Doku’nun baraj suyunda olmayacağı görüşünde.  Doku’nun arama çalışmasını yakından takip eden ailesi, sık sık emniyet, vali ve savcıyla yaptığı görüşmede bir gelişmenin olmadığı ve arama çalışmalarının devam edeceğini ifade etti. Öte yandan kentte ilk başta ortaya çıkan tepkilerin aksine konuya dair sessizlik hâkimken, Doku ailesi, kızlarının bulunması için vali, savcı ve mülki amirlerden haber bekliyor.

Aile Ankara’ya gidiyor

Doku’nun ailesi, arama çalışmalarında sonuç alınmaması üzerine Ankara’ya giderek Meclis’te gurubu bulunan siyasi parti temsilcileriyle görüşme kararı aldı. Konuya ilişkin bilgi veren Doku’nun eniştesi Osman Filiz, en ufak bir gelişmenin olmadığını söyledi. Sınırlı sayıda ekiplerin arama çalışması yaptığını savunan Filiz, “Dalgıçlar Gülistan’ın olmadığını söylüyor. Fakat savcı suda olduğunu söylüyor. Şuan elle tutulur bir durum yok. Ankara’ya gidip Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin temsilcileriyle görüşeceğiz. Van’da yaşanan çığ olayında yaşanan ölümler nedeniyle biraz aksadı. Şimdilik telefon bekliyoruz. Bununla birlikte emniyet Zainal Abarokov ve ailesinin ifadesinin alındığını söylendi. Gidip içeriğine dair görüşme yapacağız” dedi. (MA)

DOKU’NUN AİLESİ SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!