Erdoğan Açıklamıştı: İşte Bedava Doğalgazın Tarihi

featured

Konutlarda 20 Nisan sonrasında gelen ilk faturalarda tutarlar 0 tl olacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Karadeniz gazının devreye alınmasıyla beraber konutlarda kullanılacak mutfak ve sıcak su tüketiminde 25 metreküp doğalgaz tüketiminden ücret alınmayacağını açıklamıştı. “Bedava doğalgazın” tarihi ve detayları..

Hürriyet’te yer alan habere göre 20 Nisan tarihinden sonra gelecek olana faturalarda ücret kısmında sıfır ibaresi yer alacak. Bir gün önce, örneğin 19 Nisan’da fatura kesilmişse aynı tüketicinin bir sonraki faturasından herhangi ücret alınmayacak. 19 Nisan’da kesilen faturadan sonra, ücretsiz fatura dönemi 19 Mayıs olacak.

Bir yıl boyunca aylık 25 bin metreküplük ücretsiz doğalgazın kullanılmayan kısmının sonraki aya devretmeyeceği açıklandı. Mayıs ayında kullanım 20 metreküpte kalırsa kalan 5 metreküp bir sonraki aya devretmeyecek.

Diğer yandan merkezi ısıtmanın devrede olduğu sitelerde de ilk ay fatura düzenlenmeyeceği belirtildi.

20 Nisan tarihinden sonra kesilecek faturalarda ise site sakinleri de ısıtma için herhangi bir ücret ödemeyecek. 25 metreküp uygulamasında da site yönetimleri faturayı buna göre düzenleyecek. Kartlı sayaçlarda ise uygulama mahsuplaşma şeklinde olacağı açıklandı.

Erdoğan Açıklamıştı: İşte Bedava Doğalgazın Tarihi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!