Esnaftan Yağ Çalan Hırsıza Mesaj Var!

featured

Hırsızlık olayı, Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Musa Anter Caddesi’nde meydana gelmişti. Alınan bilgilere göre, iki önce akşam saatlerinde marketin yoğun olduğu anda bir teneke yağ çalarak kayıplara karıştı. Durumu yolda geçen başka biri tarafından öğrenen esnaf, kamera kayıtlarından hırsızlık anını izleyince isyan etti.

Market sahibi İdris Çakıl, hırsıza seslenerek çocuklarına haram lokma yedirmek yerine kendilerinin hazırladıkları yardım kolilerini istemelerini, hırsızlık yapmaması için vatandaşa çağrıda bulundu. Şahıstan şikayetçi olduğunu da kaydeden Çakıl, “Gece mesai bitiminde içeride biraz yoğunluk vardı, o sırada bizler müşterilerimizle ilgileniyorduk. O arada biri gelip bir teneke yağımızı çalmış. Çevre bizi iyi tanıyor, yolda geçen bir kişi gelip şahsın heyecanla elinde yağ ile gittiğini, iyi birine benzemediğini söyledi. Sonra kameralarımıza baktık gelip bizden çaldığını fark ettik.

Hırsızlık güzel bir şey değil; eğer ki, madde bağımlısıysa bir şey diyemem çünkü onları tutamazsın her şeyi yaparlar. Ama yardıma muhtaçsan bizim kendimizin hazırladığı ihtiyaç kolilerimiz var. Yardım kolisinin içerisinde her şey var, gariban oldu mu zaten veriyoruz. Neden çoluk çocuğunun boğazına haram malı koyuyorsun, zoruma giden bu. O adamdan şikayetçiyim, yapmasın. Bugün benim canımı yaktı yarın başkasının canını yakmasın. Bir tenekesi 600 TL ama o para kolay kazanılmıyor. Burada 20 kişi çalıştırıyoruz, mesele para değil.

Çocuklarına haram para götürüyorsun. İhtiyacın varsa gel vermediysem o zaman gel iste. Yağlarımızı normalde bantlamışız, o arada gelmiş almış, bunu yapmaya hakkı yok” diye konuştu.

Esnaftan Yağ Çalan Hırsıza Mesaj Var!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!