EYT’lilerin Bayram İkramiyeleri Mayısta Ödenecek

featured

Nisanda gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan’dan önce olanların bayram ikramiyeleri 9 Mayıs’ta ödeneceği açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Nisan ayı içinde hak sahibi olan ancak Ramazan Bayramı ikramiyesi alamayan vatandaşların ikramiyelerinin 9 Mayıs tarihinde yatırılacağını duyurdu.

SGK tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılan vatandaşlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. 2023 yılı Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir. Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir” açıklamasına yer verildi.

EYT’lilerin Bayram İkramiyeleri Mayısta Ödenecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!