Fatih Altaylı’dan, Şeyh Said’e Çirkin Sözler!

featured

Diyarbakır’da yeni yapılacak olan yolun Şeyh Sait ismiyle anılacağının açıklanmasının ardından, gazeteci Fatih Altaylı Şeyh Said’e hakaret etti.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesinin yapılacak yeni yola Şeyh Said Bulvarı adını vereceğini duyurmasının ardından gazeteci Fatih Altaylı, kendi programında Şeyh Sait’e hakaret dolu çirkin sözler sözler sarfetti.

Altaylı, “Sözde yerli ve milli bir iktidarımız var. Türkiye’ye karşı İngilizlerle işbirliği yaparak daha Türkiye kuruluş aşamasındayken isyan etmiş, bu ülkeyi yıkmaya, bölmeye çalışmış bir haysiyetsiz, bir şerefsizin adını bir rezilin adını siz bir bulvara veriyorsunuz. Şeyh Sait İsyanı diye bir isyan var. Yani O zaman yarın bir bulvara Öcalan bulvarı adını verecek misiniz?” sözlerini kullandı.

DİYARBAKIR BARO BAŞKANI: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Altaylı’nın hakaretine karşı sessiz durmayacaklarını söyledi.

Eren, “Şeyh Said’e yönelik çirkin saldırıya karşı sessiz kalmayacağız. Kendilerini ülkenin tek sahibi olarak gören bu anlayış içinde bulunduğumuz durumun da müsebbipleridir. Diyarbakır Barosu gerekli suç duyurularını yapacaktır. Kürtlere ait değerlere saldırı bu kadar kolay değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Yenigün Gazetesi

Fatih Altaylı’dan, Şeyh Said’e Çirkin Sözler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!