Gaziantep’te 334 kişi karbonmonoksit gazından zehirlendi

01.02.2020

10 Kişi Okumuş

0 Yorum

Gaziantep’te 334 kişi karbonmonoksit gazından zehirlendi

DİYARBAKIR ONLİNE – Kentte dün geceden beri etkili olan lodos nedeniyle sobalardan karbonmonoksit gazı sızması sonucu 334 kişi zehirlenerek hastanelerde tedavi altına alındı.

Kent merkezi ve ilçelerinde etkili olan lodos nedeniyle sobalardan sızan karbonmonoksit gazı sızması sonucu zehirlenen 200 kişi sağlık ekipleri tarafından 134 kişi ise yakınları tarafından kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

İslahiye ilçesinde 6 aileden 25 kişi İslahiye Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Sobadan sızan gazdan zehirlenenlerden 12’sinin çocuk olduğu öğrenilirken, hastaneye kaldırılanların bulantı, kusma, baş ağrısı ve halsizlik şikayetleri ile geldiği öğrenildi.

Gün boyunca Şehitkamil Devlet Hastanesi ve Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi başta olmak üzere kentteki diğer kamu ile özel hastanelere çok sayıda kişi başvurdu.

Öğleden sonra şiddeti azalan lodos ile birlikte zehirlenenlerin sayısı azalırken, hastanelerde müşahede altına alınan 334 kişiden durumu iyi olanların taburcu işlemlerine başlandığı öğrenildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz