Gençlerini İhmal Eden Bir Toplum Geleceğini Kendi Eliyle Yok Eder

featured

Gençliği kurtarma savaşı, bir yerde kurtuluş savaşıdır. Gençliğimize, kendi tarih ve kültüründen uzaklaşmadan, asla boşluğa ve bezginliğe düşmeden bir umut, başarıya odaklanmış bir gayret ve fedakârlık, gerçekleşmesi onlara bağlı bir hayal, aydınlık, sınırsız bir ufuk, bir ideal emanet edilmiştir

Halk olarak biz bir aileyiz, ailede nasıl genç evlatlarımızın kararları bizim için önem arz ediyorsa ülke olarak gençlerimizin de kararları ve önerileri bizim için önem arz etmektedir. Tüm insanlar ve kültürler arasında dostluk ve kardeşliğin ve ülkeler arasında yapıcı işbirliğinin gelişmesine, karşılıklı saygı ve anlayış içinde tüm bölgemizde ve dünyada barış, huzur, refah ve istikrarın sağlanmasına gençlerin değerli ve özverili gayretleriyle ulaşılacağına inanıyorum. Geleceği gençlerin de enerjisi ile harmanlayarak şekillendirmeli, birlik ve beraberliğe anlam katan öz duygularla hareket edilmesine ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde hassasiyetle adımlar atmalıyız.

Gençliğin hayata hazırlanmasında aile, çevre ve sivil toplum kuruluşları büyük sorumluluklar üstlenmeli, değerlere ağırlık ve öncelik veren bir eğitim sistemi için herkes el ele vermelidir. Gençliği kazanamayan, geleceği kaybeder. Kendine güvenen, aydınlık yarınları arayan, erdemli, şuurlu, bilgili, tarih bilinci ve millet aidiyeti yüksek, medeniyet değerlerine bağlı, duruşuyla yerli, bakışıyla evrensel yetişmiş gençlerle toplumu mamur, dünyayı imar edebiliriz.

Bu nedenle her şeyden önce adalet ve liyakati, insana değer vermeyi ve Vatanını en çok sevenin ülkesi için en çok üreten olduğunu unutmadan gerekli politikalar üretmek durumundayız. Gençlerin gelecek hayallerinde yer almayan bir ülke geleceğe emin adımlarla yürüyemeyecektir. Hayatlarıyla ilgili planlarda gönüllerinden ve akıllarından kendi ülkesini çıkarmış gençlere sahip bir ülke her şeyden önce o gençleri tekrar kazanmanın ve o gençlere sahip çıkmanın bilincinde olmalıdır.

Geleceğe güvenle bakmamızın nedeni, gençlere olan güvenimizden kaynaklanıyor. Her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.’’ Ülkemizin en büyük güvencesi olan geleceğimizin teminatı gençlerimize olan güvenimiz ve inancımız tamdır. İnanıyorum ki Türkiye Yüzyılının ikinci yarısında gençlerimiz ülkemizin yönetiminde daha çok söz sahibi olacak ve bölgemizi bulunduğu noktadan daha ileriye taşıyacaktır.

Sevgili Gençler; sizlerin vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerimize bağlı, öz güvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur. Yaşadığımız gezegende özveriyle çalışmaya ve Şehrimizi daha güzel ve güçlü yarınlara taşımaya daima hazır olmalısınız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Gençlerimizin; toplumsal hoşgörü ve uzlaşma kültürünü özümsedikleri, demokrasiye bağlı kaldıkları ve sürekli üretmek için çalıştıkları sürece önlerine hiçbir engelin çıkması da mümkün değildir. Ben inanıyorum ki millî şuura sahip, evrensel değerleri benimseyen ve donanımlı genç nesiller sayesinde ülkemiz medeni toplumlar arasında hak ettiği yeri mutlaka alacaktır.

Millet olarak gençliğe çok güvenmemiz ve inanmamız gerekmektedir. Hızla gelişen çağ ve teknolojide, milletimiz gençliğine sahip çıkmalı ve bu baş döndürücü gelişmelerin zararlarından korumalıyız. Gençlik bizim millet ve ülke olarak yakın geleceğimizi görmemizi sağlayan aktörlerdir.

Gençlerini İhmal Eden Bir Toplum Geleceğini Kendi Eliyle Yok Eder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!