HDP binasına saldırı yapan 3 kişiye 23 yıl ceza verildi

featured

HDP Yüreğir ilçe binasına silahla saldırıda bulunan toplam 3 kişiye, toplamda 23 yıl 4 ay 6 gün hapis cezası verildiği öğrenildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana merkez Yüreğir İlçe binasına 16 Şubat 2022 tarihinde silah ve patlayıcı madde ile saldıran Suriyeli Ammar Hasan ile Beşşar Elali ve Mahmut Kendirci hakkında, “Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme”, “Siyasi partilere veya meslek kuruluşlarının kullanımında olan bina, tesis veya eşyaya zarar verme” ile “Örgüt adına suç işlemek” suçlarından açılan davanın karar duruşması, Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Elali ve Kendirci ile müşteki ve sanık avukatları katıldı. Kimlik tespitinin ardından duruşma başladı. Haber devam ediyor ⇓

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, önceki celsede sanıkların oluşan maddi hasarı ödedikleri için “Mala zarar verme” suçundan etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılmasını, “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” ile “Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme”, “Silahlı örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlarından ise ayrı ayrı cezalandırılmasını isteyen savcı, mütalaasını tekrarladı.

HDP binasına saldırı yapan 3 kişiye 23 yıl ceza verildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!