İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısına dünyadan tepki!

İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısına dünyadan tepki!
18 Ekim 2023 11:59 | Son Güncellenme: 18 Ekim 2023 12:02

İsrail‘in Gazze’deki bir hastaneye düzenlediği saldırı sonucu 800’den fazla kişinin hayatını kaybetti. Hamas, yapılan saldırı sonrası tüm İslam ülkelerine çağrı yaptı. Yapılan saldırı dünyayı ayağı kaldırdı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ashraf Al-Qudra, İsrail tarafından Baptist Hastanesi’ne düzenlenen hava saldırısında en az 800 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ashraf Al-Qudra yaptığı açıklamada, İsrail tarafından Baptist Hastanesi’ne yapılan hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Enkaz altında çok sayıda kişinin olduğu ve can kaybının artmasından endişe edildiği söyleniyor. Hastaneye İsrail saldırılarında evleri yıkılan Filistinlilerin sığındıkları ve saldırı sırasında binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin hastanede bulunduğu açıklandı.

Saldırı dünyayı ayağa kaldırdı.

Dünya liderlerinden saldırı sonrası üst üste açıklamalar ve tepkiler gecikmedi. Birleşmiş Milletler, “Okullar, hastaneler hedef değildir. Siviller ve sağlık tesislerine yönelik saldırılara son verilmeli” ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yaptı ve saldırıyı kınadı. UNICEF, “Gazze’deki hastane saldırısını şiddetle kınıyoruz, çocuklar da dahil tüm siviller korunmalı” açıklamasını yaptı. Dünya Sağlık Örgütü de Gazze’deki hastaneye yapılan saldırıyı güçlü bir şekilde kınadı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.