KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı

featured

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak açıklaması: Yurt kapasitemiz geçtiğimiz seneye oranla artış gösterdi. An itibarıyla 81 il, 260 ilçe ve KKTC’de olmak üzere 822 yurt ve toplam 950 bin yatak kapasitesi ile gençlerimize hizmet ediyoruz.

Pazartesi ve perşembe günü yedek yerleştirme sonuçları açıklanacak. Oluşturulan puanlama sırasına göre öğrenciler okuluna en yakın yurda, eğer yer yoksa bir sonraki yakın yurda yerleştirildi. 29 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında başvuru yapan öğrenciler KYK yurt başvuru sonuçlarına ulaşmayı bekliyor.

KYK 2023 YURT SONUÇLARI

KYK yurt yerleştirme sonuçları açıklandı. Bakan Osman Aşkın Bak saat 14:00’da açıklama yapması bekleniyor. KYK yurt yerleştirme sonuçları için yüz binlerce öğrenci meraklı bir şekilde sonuçların erişime açılmasını bekliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu işbirliği ile üniversite eğitimi alacak öğrencilere barınma desteği sağlanacak. Başvuru işlemleri 29 Ağustos tarihinde başlarken öğrenciler son başvurularını 2 Eylül tarihine kadar tamamladı.

KYK yurt değerlendirme işlemleri 12 farklı devlet kurumundan alınan bilgiler eşliğinde gerçekleştiriliyor. Farklı kriterler göz önünde bulundurulurken öğrencinin ekonomik durumu, eğitim alacağı şehir vb. dikkate alınıyor. KYK yurt başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden paylaşılacak. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sağ üst bölümde bulunan arama çubuğuna “Gençlik ve Spor Bakanlığı” ve “Yurt Başvuru Sonucu” yazarak sorgulama işlemi yapabilecek. Sonuç ekranında üç farklı alternatif yer alacak. “KYK yurt kazandınız” ibaresi veya “Yedek Yurt Kazandınız” ifadesi sonuç ekranında görüntülenebilecek. KYK yurt sonucu nasıl sorgulanır?

GSB YURT SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!