Malatya’daki Depremde 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

featured

Bugün saat 12.04’te merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. AFAD, yıkılan evlerin olduğunu açıklarken, ekipler yıkım bölgesine sevk edildiğini duyurdu. Deprem sonucunda bir kişinin öldüğü açıklandı.

AFAD BAŞKANI YUNUS SEZER’DEN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer, merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5,6 büyüklüğündeki deprem sonucunda 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını söyledi.

AFAD Başkanı Sezer, bölgedeki son duruma ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şu ana kadar 25 binanın yıkıldığına dair gelen ihbarlar var. 5 binada arama kurtarma çalışmaları yoğunlaşmış durumda. Bölgede 400 arama kurtarma görevlisi mevcuttu. Onlar enkaz alanlarına yönlendirildi ve çalışmalara başlandı. Çevre illerden de 250 arama kurtarma personelini de helikopterlerle olay bölgesine sevk etmiş durumdayız. Maalesef bir vatandaşımız yaşamını kaybetti. 69’a yakın da yaralımız hastanelere sevk edilmiş durumda.

Artçı sarsıntılar halen devam ediyor ve hasar gören yapılarımız var. Bu artçı sarsıntılara bağlı olarak bunların yıkılması söz konusu. Vatandaşlarımız bu binalardan uzak dursunlar. Özellikle eşya tahliyesi yasaklanmıştı. Bu tür tahliye işlemleri ile bu binalara girmesinler. dedi..

Malatya’daki Depremde 1 Kişi Hayatını Kaybetti!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!