Meteoroloji Açıkladı: Diyarbakır’a Yoğun Kar Yağışı Geliyor!

featured

Diyarbakıra kar yağışı geliyor.. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır, Şırnak, Şanlıurfa, Siirt, Batman ve Mardin illerine yoğun kar yağışı geleceği uyarısında bulundu. İşte detaylar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğünce yapılan son dakika açıklamaya göre; bugün itibariyle akşam saatlerinden sonra, Şanlıurfa’nın kuzeydoğusu Siverek ilçesi ve Karacadağ bölgesi, Şırnak merkez, Beytüşşebap ilçeleri, ve Uludere.

DİYARBAKIR’A YOĞUN KAR YAĞIŞI AÇIKLAMASI!

Diyarbakır’ın kuzeyi ve yüksek kesimleri Çüngüş, Ergani, Çermik, Hani, Lice, Hazro, Kulp, Eğil, Kocaköy ilçesi ve Karacadağ bölgesinde, Siirt’in kuzeyi ve doğusu ile Şirvan, Baykan, Eruh ilçesi ve Pervari, Batman’ın yüksek kesimlerinde Kozluk ve Sason ilçesinin ve Mardin’in yüksek kesimlerinde, bugün gece saatlerinden itibaren 20 santim üzeri kar yağışı beklendiği açıklamasına yer verildi.

Vatandaşlara yoğun kar yağışlarıyla beraber ulaşımda aksamalar, olası buzlanma, don, çığ tehlikesi ile kuvvetli rüzgarla beraber tipi gibi olumsuzluklara karşı çok dikkat edilmesi ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu. Ayrıca Diyarbakır hava durumu sayfamızdan 7 günlük detaylı hava raporunu anlık olarak inceleyebilirsiniz.

AFAD’DAN UYARI MESAJI

‘ Meteorolojiye gore bugun ve yarın Diyarbakır‘da yogun kar yağışı bekleniyor. Buzlanma,don, tipi, cığ tehlikesi ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun.’ açıklamasına yer verildi..

Meteoroloji Açıkladı: Diyarbakır’a Yoğun Kar Yağışı Geliyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!