Meteoroloji Diyarbakırlıları uyardı! sağanak yağmur geliyor.

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu son uyarıda göre Diyarbakır, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Muş, Ağrı, Iğdır, Batman ve Siirt çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Yapılan son değerlendirmelerde; ülkenin genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Bilecik dışında),Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin yarından itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yarından itibaren ise tüm yurtta yağış beklendiğini açıkladı. Haber devam ediyor 👇

Pus ve sis hadisesi yaşanabilir

Yağışların, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde ise iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli saatte 40-60 kilometre hızla esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı yapıldı

Yağışların, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın, Marmara‘nın batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

METEOROLOJİ RESMİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji Diyarbakırlıları uyardı! sağanak yağmur geliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!