Meteoroloji Tarih Vererek Diyarbakır’ı Uyardı!

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illeri çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda vatandaşların duyarlı olması istendi. Açıklamada, “Bölgemizde beklenen yağışların; bu gece ve yarın 09 Aralık 2023 tarihinde sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır, Bağlar, Yenişehir, Kayapınar, Eğil, Çermik, Sur, Çınar, Bismil, Silvan, Kocaköy ve Hazro ile Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzeyinde Halfeti, Karaköprü, Bozova, Hilvan ve Siverek kuvvetli 21-50 kg/m2, Diyarbakır’ın kuzey kısmında Çüngüş, Ergani, Dicle, Hani, Lice ve Kulp yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak 40-60 kg/m2, Şırnak’ın doğusunun yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor” açıklaması yapıldı.

METEOROLOJİ TARİH VEREREK UYARDI

Yapılan açıklamada, ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar ile yüksek ve dağlık kesimlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Bölge genelinde havanın çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece ve yarın (09.12.2023 Cumartesi)Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzeyinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Diyarbakır’ın kuzeyinde yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak (40-60 kg/m2), Şırnak’ın doğusunun yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

METEOROLOJİ’NİN RESMİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji Tarih Vererek Diyarbakır’ı Uyardı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!