Meteoroloji’den Diyarbakır İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 13-17 Mart tarihli hava tahmin raporunu bugün yayımladı. Aralarında Diyarbakır’ın da yer aldığı 18 kent için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Bazı bölgelerde ise hava sıcaklığının 6 ila 10 derece arasında düşmesinin öngörüldüğü bildirildi. İşte Detaylar..

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son dakika açıklamada: Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Akdeniz, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli’nin doğusu, Bitlis, Bimgöl ve Muş çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin edidiği açıklandı.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kütahya, Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Afyonkarahisar ve Konya çevresinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Akdeniz, Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu,  Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve çevresi, Şanlıurfa’nın doğu kesimi ve Diyarbakır’ın batıs kısmında kuvvetli, Antalya’nın doğusu ile Adana çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) olması beklendiği açıklandı..

DİYARBAKIR HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji’den Diyarbakır İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı Geldi
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!