Meteoroloji’den Diyarbakır’a Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı!

Meteoroloji'den Diyarbakır'a Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı!

Diyarbakır‘a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır için kar yağışı uyarısı yapıp tarih verdi. Detaylar haberimizde..

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü tarafından Diyarbakır için kar yağışı uyarısı yapıldı. Yapılan meteorolojik tahminlerde, Diyarbakır’ın bu Pazar gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

10 Ocak Çarşamba gününden sonra ise hava sıcaklığındaki azalmayla beraber yağışların yağmur, yer yer karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ DİYARBAKIR VE ÇEVRE İLLERİ UYARDI

Halen mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden başlamak üzere hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı hava sonrası olabilecek olumsuz olaylara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılar yapıldı.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ PAYLAŞIM YAPTI

Meteoroloji'den Diyarbakır'a Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı!

Diyarbakır Valiliği yaptığı açıklamada: “Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; Bölgemizin önümüzdeki haftadan 07.01.2024 (Pazar) gününden itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor.

10.01.2024 (Çarşamba) gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte yağışların; yağmur, yer yer karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 10.01.2024 (Çarşamba) gününden başlamak üzere hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Başlama-Bitiş Zamanı : 05.01.2024 18:00 -11.01.2024 18:00” açıklaması yapıldı.

METEOROLOJİ’NIN RESMİ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji’den Diyarbakır’a Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!