Meteoroloji’den Diyarbakırlı Vatandaşlara Kritik Uyarı!

featured

Meteoroloji, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğu kısmında karla karışık yağmur, kar ve sağanak yağış beklediğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklenen yağışlara karşı vatandaşları uyardı.

Yapılan son değerlendirmelerde doğu bölgelerde görülecek yağışların, Diyarbakır, Bingöl, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Adıyaman ve Batman’ın kuzey, Muş ve Van’ın güney, Bitlis’in güney ve batı, Mardin’in doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Şırnak’ın doğusu ile Hakkâri çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor.

Vatandaşlara kritik uyarı

Bugün gece saatlerine kadar etkili ve genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, 1200 metre üzeri rakımlı kesimlerde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar şeklinde olması beklenen kuvvetli yağışların sebep olabileceği sel su baskını, ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi ve yüksek kesimlerde tipi ile buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji’den Diyarbakırlı Vatandaşlara Kritik Uyarı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!