MHP’li başkan Diyarbakır’da uyuşturucu ile yakalandı!

featured

Bitlis’in Hizan İlçesinde MHP İlçe Başkanlığı yaparken Diyarbakır’da piyasa değeri yaklaşık 150 bin dolar olan bir kilo metamfetamin ile yakalanıp tutuklandıktan sonra genel merkezin aldığı kararla görevden alınan Eyüp Üste için, “Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak” suçundan 20 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Diyarbakır-Şanlıurfa karayolundaki polis ekiplerinin uygulama noktasında 3 Mayıs günü şüphe üzerine durdurulan araçta 1 kilo metamfetamin ile yakalanan dönemin, Bitlis-Hizan MHP İlçe Başkanı Eyüp Üste hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı.

ARAÇ ŞÜPHE ÜZERİNE DURDURULDU

Hazırlanan iddanamede, şüphe üzerine durdurulan aracın şoför kapısında su şişesi olduğu, ancak bu şişenin ucunda uyuşturucu madde kullanmaya yarayan düzenek olduğunun görülmesi üzerine araçtan indirilen özel araç sahibi ve sürücüsü Üste’nin üst aramasında pantolonunun cebinden şeffaf mavi poşete sarılı 18 gram metamfetamin, montunun cebinden yine poşete sarılı 2 gram metamfetamin bulunması sonrası daha fazla miktarda uyuşturucu olabileceği ihtimali üzerine araçta detaylı arama yapıldığı belirtildi.

1 KİLOGRAM METAMFETAMİN DAHA ÇIKTI!

Aracın şoför koltuğunun alt kısmına kırmızı poşet içinde gizlenmiş 1 kilo metamfetamin daha bulunması üzerine şüpheli Eyüp Üste’nin cep telefonuna ve üzerindeki paralara polislerce el konulduğu vurgulandı.

POLİS SORGUSUNDA SUSMA HAKKINI KULLANDI

Polis sorgusunda susma hakkını kullanan fakat adliyeye sevk edilince savcılık ve hakimlikte ifade veren Eyüp Üste’nin bu ifadelerine de iddianamede yer verildi.

“KULLANIYORUM, AZAR AZAR SATIN ALIYORUM”

Asıl mesleğinin Hizan’da lokantacılık olduğunu ifade eden Üste, “Yakalandığım araç adıma kayıtlıdır. Lokantama sebze almak için Mersin’e gidiyordum. Diyarbakır’da yakalandım, ele geçen uyuşturucuyu ben 2 yıldır kullanıyorum. Metamfetamin dışında bir madde kullanmıyorum. Bu uyuşturucuyu da nerede denk gelirse tanımadığım kişilerden alıyorum. 3-4 günde bir kullanırım. Azar azar Bitlis, Tatvan ve Hizan’dan satın alıyorum” dedi. İddianamede sanığın aracında ele geçen uyuşturucu miktarının bir insan için yıllık kullanım sınırının çok üzerinde olduğu ve toplanan delillere göre amacı dışında bulundurduğu metamfetamin maddesinin ticaretini yaptığı için 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendiği

KAYNAK: SÖZCÜ

MHP’li başkan Diyarbakır’da uyuşturucu ile yakalandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!